Pelarbord
2019-05-14
643199
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
PELARBORD, gustaviansk stil, omkring 1900-talets första hälft, dekor med kannelyr och pärlbård, fanerad med mahogny, höjd ca 65 cm, diameter ca 40
Bruksslitage