Necessär rokoko

Necessär rokoko
Necessär rokoko
Necessär rokoko
Necessär rokoko
Necessär rokoko
Necessär rokoko
Necessär rokoko
Necessär rokoko
Necessär rokoko
Necessär rokoko
Necessär rokoko
Necessär rokoko

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

NECESSÄR, 1700-talets mitt/andra hälft, rokoko, emaljerad koppar, dekor av blomsterbuketter i kartuscher, innehåller bl.a. pincett, måttstock, snörnål, skrivskiva och sax, sammanlagt 8 delar, höjd ca 10 cm

Lockets överdel lös samt med emaljskador

643234

2019-05-14