Necessär rokoko
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NECESSÄR, 1700-talets mitt/andra hälft, rokoko, emaljerad koppar, dekor av blomsterbuketter i kartuscher, innehåller bl.a. pincett, måttstock, snörnål, skrivskiva och sax, sammanlagt 8 delar, höjd ca 10 cm
Lockets överdel lös samt med emaljskador
643234
2019-05-14