Brita Klercker Hatz oljemålning Gosstudie
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRITA KLERCKER HATZ (1906-2001): "Gosstudie", signerad B. Klercker Hatz, olja på duk, 79,5x60,5 cm
På baksidan av duken: Landskap med tåg
PROVENIENS
Vinst Nr. 31 på Skånes Konstförening, Malmö
Skador, buckla i duken
643235
2019-05-18