Brita Klercker Hatz oljemålning Gosstudie

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BRITA KLERCKER HATZ (1906-2001): "Gosstudie", signerad B. Klercker Hatz, olja på duk, 79,5x60,5 cm
På baksidan av duken: Landskap med tåg

PROVENIENS
Vinst Nr. 31 på Skånes Konstförening, Malmö

Skador, buckla i duken

643235

2019-05-18