Skulptur efter Antonio Canova
Valmis
2019-05-14
643239
| Korkein tarjous | 1 600 SEK |
| Arviointi | 2 000 SEK |
SKULPTUR, efter Antonio Canova (1757-1822) Pauline Borghese som Venus victrix, (1800-talets slut), glaserad stenmassa, sockeln signerad G. Puccepi, höjd ca 21 cm, ytttermått ca 33x8 cm
Smärre ytmärken