Skulptur efter Antonio Canova
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKULPTUR, efter Antonio Canova (1757-1822) Pauline Borghese som Venus victrix, (1800-talets slut), glaserad stenmassa, sockeln signerad G. Puccepi, höjd ca 21 cm, ytttermått ca 33x8 cm
Smärre ytmärken
643239
2019-05-14