Skulptur efter Antonio Canova

Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKULPTUR, efter Antonio Canova (1757-1822) Pauline Borghese som Venus victrix, (1800-talets slut), glaserad stenmassa, sockeln signerad G. Puccepi, höjd ca 21 cm, ytttermått ca 33x8 cm

Smärre ytmärken

643239

2019-05-14