Anders Zorn etsning

Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920): "Överste Lamont I", etsning, 1900. Bildmått: 22,5 x 15 cm, signerad i blyerts, utförd i New York 1900. Papper - Van Gelder Zonen

LITTERATUR: Asplund 158, Hjert & Hjert 106, Delteil 157, Schubert-Soldern 128, ZG 158

Missfärgad, fläckar.

643287

2019-05-14