Pokal med lock Simon Gate
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIMON GATE, pokal med lock, Orrefors 27, graverad dekor av dansande kvinnor, graverade bårder på pokalen och locket, signerad Orrefors S. Gate 425.27 A. Dissner(gravör Arthur Dissner), höjd med lock 24 cm
Kantlagning samt kantnagg
643300
2019-05-21