Silverbägare carl Fredrik Seseman 1791

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

CARL FREDRIK SESEMAN, bägare, silver, Arboga, 1791, ciselerad dekor i form av bladverk och gravyr, delvis förgylld, höjd 21 cm, vikt ca 480 gram

Slitage, mindre bucklor, märken

643320

2019-05-18