Gustaviansk karmstol

Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol

Klubbat för:

860 EUR

Utropspris

800 EUR

KARMSTOL, gustaviansk, signerad ILG (Johan Lindgren), 1700-talets slut, ramverk med äggstavsdekor, överkragade och kannelerade ben, hörnfleuroner, faststoppad rygg och sits, armlänen delvis stoppade, bredd 62 cm, sitthöjd 41 cm, höjd 87 cm.

Åldersrelaterat slitage

643348

2019-05-20