Vox Challenger elgitarr
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
9 000 SEK
VOX, "Challenger V215", elgitarr, 1960-tal, tillverkad av Crucianelli, Italien, lackerad i röd sunburst, 2 mikrofoner (singlecoil-modell av Crucianellis egen tillverkning), längd ca 101 cm
Detta föremål ingår i tema-auktionen "Pop & Rock"
Lackrepor och sprickor förekommer, elektroniken ej igenomgången, SAV rekommenderar att gitarren gås igenom av en tekniker, samt att strängarna byts ut och att gitarren intoneras.
643373
2019-05-17