Allmoge Tröjspänne Skåne

Allmoge Tröjspänne Skåne
Allmoge Tröjspänne Skåne
Allmoge Tröjspänne Skåne
Allmoge Tröjspänne Skåne
Allmoge Tröjspänne Skåne
Allmoge Tröjspänne Skåne
Allmoge Tröjspänne Skåne
Allmoge Tröjspänne Skåne

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

800 SEK

ALLMOGE, Tröjspänne, ett par, södra skåne, förgyllt silver, stämplad GD (antingen, Gabriel Dahlberg, Lund, verksam 1845-1893 eller Gustaf Dahlberg, Malmö, verksam 1845-1875), B ca 15 cm

643382

2019-05-17