Silver
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SILVER, (29) bl a modell Kungsholm, C G Hallberg, skedar, 6 st, bakverkstång, och tårtspade, skedar 1800-tal bl a C V Holmgren, längd mellan ca 10-21 cm vikt ca 650 g
Bruks och åldersrelaterat slitage, de äldre skedarna med omfattande slitage och bristning
643409
2019-05-14