Silver

Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver

Klubbat för:

1 900 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SILVER, (29) bl a modell Kungsholm, C G Hallberg, skedar, 6 st, bakverkstång, och tårtspade, skedar 1800-tal bl a C V Holmgren, längd mellan ca 10-21 cm vikt ca 650 g

Zustandsbeschreibung

Bruks och åldersrelaterat slitage, de äldre skedarna med omfattande slitage och bristning

643409

2019-05-14