Carl Larsson färglitografi

Carl Larsson färglitografi
Carl Larsson färglitografi
Carl Larsson färglitografi
Carl Larsson färglitografi

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CARL LARSSON (1853-1919): Flickan som väver röda gullband, färglitografi, 1907, signerad med initialer i trycket.
I. 41,8x29,5 cm

LITTERATUR: Hjert & Hjert 116

Fläckar på glasets insida

643517

2019-05-18