Vicke Lindstrand vaser Orrefors
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vaser, 2 st., klar samt svart glasmassa, Orrefors 1933, veckad kant, graverad dekor, signerade, "of L 1253 1933" och "of L 1048 33 ER", höjd ca 18 cm
Smärre slitage
643663
2019-05-18