Vicke Lindstrand vaser Orrefors

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vaser, 2 st., klar samt svart glasmassa, Orrefors 1933, veckad kant, graverad dekor, signerade, "of L 1253 1933" och "of L 1048 33 ER", höjd ca 18 cm

Smärre slitage

643663

2019-05-18