Terrinfat Kina 1700-tal Famille rose
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TERRINFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, famille rose, europeiserande dekor av strödda blommor i emaljfärger och järnoxid, fleur de lisbård, längd ca 39 cm
Nagg
643686
2019-05-15