Böcker

Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker

Klubbat för:

2 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

BÖCKER (11), varia, Antoine Pluche, Le spectacle de la nature ou entretiens, Amsterdam 1743, med sett stort antal gravyrer, L´auteur de la nature...PAris 1785, Etat geographique de la province de Normandie, 1722, Fredrik Boye, Riksdgashistorien...I-II, 1825-27, Samling namnkunniga damers lefwernes beskrifningar, 1780, Georg von Martens, Reise nach Venedig, I-II, Ulm 1824, Frans M Franzén, Om Svenska Drottningar..., 1823, La reine Christine de Suede, 1891, Christian August Fischer, Resa från Amsterdam öfver Madrid och Cdiz till Genua, 1800, de flesta samtida hlfr och häftade band

Zustandsbeschreibung

Lösa sidor förekommer, påskrifter, veck, nagg, uttorkade pärmar, slitage den franska boken ej uppskuren helt, ej genomgångna

643754

2019-05-18