Delar till servis ca 40 dlr
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
CHINESE MARINE Opaque China, delar till servis, ca 40 dlr, 1800-tal, 1 stort stekfat (ca 43x53 cm), 2 skålar, 1 uppsatsskål på fot med underfat, 1 såsbåt med underfat samt sked, 9 sopptallrikar, 14 mattallrikar, 3 förrättstallrikar, 11 små sopptallrikar, 1 liten skål
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
slitage, sprickor, nagg, krackeleringar
643764
2019-05-22