Delar till servis ca 40 dlr

Delar till servis ca 40 dlr
Delar till servis ca 40 dlr
Delar till servis ca 40 dlr
Delar till servis ca 40 dlr
Delar till servis ca 40 dlr
Delar till servis ca 40 dlr
Delar till servis ca 40 dlr
Delar till servis ca 40 dlr
Delar till servis ca 40 dlr
Delar till servis ca 40 dlr
Delar till servis ca 40 dlr
Delar till servis ca 40 dlr
Delar till servis ca 40 dlr
Delar till servis ca 40 dlr
Delar till servis ca 40 dlr
Delar till servis ca 40 dlr

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CHINESE MARINE Opaque China, delar till servis, ca 40 dlr, 1800-tal, 1 stort stekfat (ca 43x53 cm), 2 skålar, 1 uppsatsskål på fot med underfat, 1 såsbåt med underfat samt sked, 9 sopptallrikar, 14 mattallrikar, 3 förrättstallrikar, 11 små sopptallrikar, 1 liten skål

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, sprickor, nagg, krackeleringar

643764

2019-05-22