Takkrona gustaviansk stil
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKKRONA, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, 6-armad, stomme i mässing, behängd med prismor, elektrifierad för 6 lampor, diameter ca 55, höjd ca 85 cm
Smärre slitage. Enstaka utbytta prismor.
643817
2019-05-15