Takkrona gustaviansk stil

Takkrona gustaviansk stil
Takkrona gustaviansk stil
Takkrona gustaviansk stil
Takkrona gustaviansk stil
Takkrona gustaviansk stil
Takkrona gustaviansk stil
Takkrona gustaviansk stil
Takkrona gustaviansk stil

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 500 SEK

TAKKRONA, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, 6-armad, stomme i mässing, behängd med prismor, elektrifierad för 6 lampor, diameter ca 55, höjd ca 85 cm

Smärre slitage. Enstaka utbytta prismor.

643817

2019-05-15