Eric Löfman silverbestick modell Uppsala

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

18 000 SEK

ERIC LÖFMAN, bestick, 74 dlr., silver, modell "Uppsala", MGAB, Uppsala 1960-tal, bestående av: 12 bordsskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 matskedar, 12 matgafflar, 12 matknivar, såsslev, kompottsked, silvervikt 1863 g, vikt knivar med stålblad 1536 g

Bruksslitage

644034

2019-05-15