Grythyttan karmstolar

Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ARTUR LINDQVIST, "Modell A2", karmstolar, 2 st, Grythyttan, omkring 1900-talets mitt, ursprungligen formgivna till Stockholmsutställningen 1930, stommar av fjäderstål och träribbor, sitthöjd ca 42 cm

omfattande slitage, rost, någon bräda saknas

644071

2019-05-23