Kruka, Japan. Inköpt på Firma svenkt Tenn,1960-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

1 500 SEK

KRUKA, stengods, Japan, enligt uppgift inköpt på Firma Svenskt Tenn under 1960-talet, otydlig stämpel undertill, höjd ca 21, diameter 20 cm

SMärre slitage

644190

2019-05-18