Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

18 000 SEK

LJUSKRONA, rokokostil, 1800-talets andra hälft, för 6 ljus, förgylld stomme av mässing, behängd med prismor i form av löv, margueriter och stjärnor, stavverk med pärlor, blåsta stamglas hjärtstång, urnformade ljuspipor med droppbrickor, avslutande skärslipat klot, höjd 92, diameter 53 cm

Smärre nagg

644191

2019-05-15