Bose 901 högtalarsystem
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOSE, modell "901" serie 3, högtalarsystem, 1970-/80-tal, bestående av 2 st högtalarlådor med 8 st 4½" högtalare (GRS RSB901-1) vardera, samt. equalizer, samtliga delar fanérade i teak, högtalarna på svartlackerade metallfötter, höjd ca 78 cm, yttermått ca 53x33 cm vardera.
Detta föremål ingår i tema-auktionen "Pop & Rock"
Smärre slitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen
644198
2019-05-17