Arthur Percy "Exotica" delar till servis

Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARTHUR PERCY, delar till matservis, ca dlr, "Exotica", Gefle, flintgods, designad 1929-30, producerad 1930-43, graverad av Herbert Perje, bestående av: terrin med lock och underfat , 12 mattallrikar, 8 sopptallrikar, 8 förrättstallrikar, 5 assietter

nagg, sprickor, krackeleringar

644288

2019-05-26