Rysk månskenslykta
Klubbat för:
300 EUR
Utropspris
400 EUR
MÅNSKENSAMPEL / MÅNSKENSLYKTA, Ryssland, tidigt 1900-tal, kupa av blått glas, metalldelar i pressad mässingsplåt, kedupphängning, kupans höjd ca 35 cm, totalhöjd 75 cm.
Åldersrelaterat slitage
644302
2019-05-20