Franskt 1700-tals fickur
Klubbat för:
1 550 EUR
Utropspris
2 200 EUR
FICKUR, Chastelain Paris, 1700 tal, spindelgång, urverket signerat "Chastelain A Paris", boetten i förgylld mässing, diameter 60 mm, vikt 174 g.
Slitage, liten emaljskada, glasets öppningsknapp saknas, några under reparation tillkomna senare delar.
644357
2019-05-20