Franskt 1700-tals fickur

Franskt 1700-tals fickur
Franskt 1700-tals fickur
Franskt 1700-tals fickur
Franskt 1700-tals fickur
Franskt 1700-tals fickur
Franskt 1700-tals fickur
Franskt 1700-tals fickur
Franskt 1700-tals fickur
Franskt 1700-tals fickur
Franskt 1700-tals fickur
Franskt 1700-tals fickur
Franskt 1700-tals fickur

Klubbat för:

1 550 EUR

2 200 EUR

FICKUR, Chastelain Paris, 1700 tal, spindelgång, urverket signerat "Chastelain A Paris", boetten i förgylld mässing, diameter 60 mm, vikt 174 g.

Slitage, liten emaljskada, glasets öppningsknapp saknas, några under reparation tillkomna senare delar.

644357

2019-05-20