Sengustaviansk byrå
2019-05-18
644409
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
SKIRVBYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, med Stockholms snickarämbetes stämpel SEAST, fanerad med mahogny, beslag av mässing, skiva i marmor, höjd 92, 112,5x57 cm, nyckel finns
Slitage, skiva med nagg, ett ben något löst