Engelbert armring med bergkristall
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ENGELBERT, signerad Stigbert, armring, 18k guld med trappslipad bergkristall, ca 29 ct, Stockholm, 1965, inre längd ca 6 cm, totalvikt ca 20.2 g, etui medföljer
Några mindre nagg på kanten av stenen, bruksslitage
644494
2019-05-19