Engelbert armring med bergkristall

Klubbat för:

4 200 SEK

4 000 SEK

ENGELBERT, signerad Stigbert, armring, 18k guld med trappslipad bergkristall, ca 29 ct, Stockholm, 1965, inre längd ca 6 cm, totalvikt ca 20.2 g, etui medföljer

Några mindre nagg på kanten av stenen, bruksslitage

644494

2019-05-19