Borslampa från omarbetad skulptur
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Kina, sent 1800-/tidigt 1900-tal, från omarbetad skulptur, möjligen föreställande Zhuge Liang, delvis glaserat och bemålat porslin, höjd (inkl. skärm) ca 86 cm
Omarbetad, bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
644497
2019-05-19