Borslampa från omarbetad skulptur

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSLAMPA, Kina, sent 1800-/tidigt 1900-tal, från omarbetad skulptur, möjligen föreställande Zhuge Liang, delvis glaserat och bemålat porslin, höjd (inkl. skärm) ca 86 cm

Omarbetad, bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

644497

2019-05-19