Skåp Korea
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MOURI JANG, skåp, Korea, 1800-tal, dörrpar med bakomliggande förvaring, fjärilsformade beslag i metall, avtagbar från benställningen, alm samt almrot, lackad, höjd ca 67 samt 77x37 cm,
Några beslag lösa, sprickor, några lösa fogar, bruks och åldersrelaterat slitage, nyckel saknas
644548
2019-05-16