Simon Gate skål Paradis
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIMON GATE, "Paradis", skål, Orrefors, 1925, röktonad glasmassa, graverad dekor av mans- och kvinnofigurer inramade av växtslingor, signerad Orrefors Gate.123.25.EW (gravör Emil Weidlich), höjd ca 9,5, längd ca 29,5 cm
Nagg
644562
2019-05-16