Simon Gate skål Paradis

Simon Gate skål Paradis
Simon Gate skål Paradis
Simon Gate skål Paradis
Simon Gate skål Paradis
Simon Gate skål Paradis
Simon Gate skål Paradis
Simon Gate skål Paradis
Simon Gate skål Paradis
Simon Gate skål Paradis
Simon Gate skål Paradis
Simon Gate skål Paradis
Simon Gate skål Paradis

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SIMON GATE, "Paradis", skål, Orrefors, 1925, röktonad glasmassa, graverad dekor av mans- och kvinnofigurer inramade av växtslingor, signerad Orrefors Gate.123.25.EW (gravör Emil Weidlich), höjd ca 9,5, längd ca 29,5 cm

Zustandsbeschreibung

Nagg

644562

2019-05-16