Fåtölj
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1800-talets slut, dekor i form av arkad vid ryggparti, svarvade ben, klädd i brunt skin med djuphäftade karmar, hjultrissor framtill, betsad ek, sitthöjd 42 cm
Åldersrelaterat slitage, torrsprickor i skinn samt mindre stötmärken
644683
2019-05-19