Rörstrand Piedestal med urna

Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna
Rörstrand Piedestal med urna

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

PIEDESTAL MED URNA Rörstrand, 1800-tal, majolika, höjd ca 118+52 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

piedestal med avslag, lock med spricka/lagning

644686

2019-05-22