Ämbetsmannavärja Nederländerna
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ÄMBETSMANNAVÄRJA, Nederländerna, kavel i brons delvis klädd i pärlemor, parersköld med Nederländernas riksvapen samt devis ´Je maintiendrai´, delvis försilvrad, stukatklinga med etsad dekor, balja i vitt läder med försilvrade bronsdetaljer, längd ca 100 cm
Slitage, skador, en pärlemordel på kavel saknas
644825
2019-05-18