Ämbetsmannavärja Nederländerna

Klubbat för:

1 800 SEK

1 000 SEK

ÄMBETSMANNAVÄRJA, Nederländerna, kavel i brons delvis klädd i pärlemor, parersköld med Nederländernas riksvapen samt devis ´Je maintiendrai´, delvis försilvrad, stukatklinga med etsad dekor, balja i vitt läder med försilvrade bronsdetaljer, längd ca 100 cm

Slitage, skador, en pärlemordel på kavel saknas

644825

2019-05-18