Vitrinskåp gustaviansk stil
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, gustaviansk stil, bemålat trä, vitrindörrpar med dekorationsspröjsar, bakomvarande hyllor, insidan tepetserad, underdel med 2 lådor, bronserade detaljer, dragringar och beslag i bronserade metall, träskurna pinjekottar upptil, 2-delat, tidigt 1900-tal, höjd ca 216, 120 x 54/36 cm
Senare bemålning, bruksslitage, torrspricka
644830
2019-05-17