Caféstolar, möjligen Thonet, 4 st

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CAFÉSTOLAR, 4 st, möjligen Thonet, tidigt 1900-tal, betsat böjträ med rottingsits, sitthöjd ca 47 cm

Åldersrelaterat slitage, vissa med sprickor, något ostadiga, delvis senare kompleterade skruvar

644842

2019-05-19