Takarmatur jugendstil
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKARMATUR, 1900-talets början, jugend, patinerad mässing, med fyra ljuspunkter täckta med fröstat glas kupor, etikettmärkt ´´Åtgärdad, Mässing Mäster, 2016´´, höjd ca 58 cm, diameter ca 55 cm
Bruksslitage, några mindre nagg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
644870
2019-05-19