Samling silverföremål

Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SILVER, samling med bestick, skålar mm, bland annat, 1 skål med gravyr CG Hallberg 1915 höjd ca 10 cm, 5 små skålar med mynt i botten med diam ca 8 cm (omärkta men håller vid silvertest), 1 vas/hederspris med gravyr CGH 1958 (h cm13), 6 kaffeskedar i svensk spetsig modell i etui, 11 kaffeskedar i etui2 skålar med hänklar, total vikt ca 885 g

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, bucklor

644919

2019-05-22