Indianporträtt från McKenney & Hall-samlingen

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

INDIANER. McKENNEY & HALL, Indian prints, 2 st, porträtt föreställande "The white pigeon" samt "A chippewa chief", grafiska blad, daterade 1837 resp 1843, ca 37x26 cm

Fuktskador, gulnade, ett med reva

644963

2019-05-17