Bordsur senempire
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSUR, 1800-talets mitt, senempire, fanerat i pyramidmahogny, dekor i form av dubbla parställda kolonnetter, detaljer i mässing, urtavla med romerska siffror, höjd ca 49 cm
Nyckel och pendel medföljer
Enstaka fanerspricka
645025
2019-05-17