Soffa Samsas design Carl Malmsten
2019-05-17
645056
| Klubbat belopp | 4 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
CARL MALMSTEN, "Samsas", soffa, 1900-talets senare hälft, formgiven 1960, klädsel i mönstrad textil, sitthöjd ca 38 cm, längd ca 185 cm
Bruksslitage