Fat Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av flodlandskap med pagoder i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 35 cm

Obet. nagg

645130

2019-05-19